Види страхування автомобілів в Україні

By: | Tags: | Comments: 0

Автострахування в Україні регулюється Законом «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який вступив в силу 01.01.2005 року, Законом «Про страхування», Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.1999 року та іншими нормативно-правовими актами. Автострахування в Україні ділиться на два основних види: обов’язкове і добровільне.

Обов’язкове страхування ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності, або автострахування ОСАГО, або автоцивілка – це страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів перед третіми особами. Використання транспортного засобу без наявності поліса ОСАЦВ – протизаконно. Поліс ОСЦПВ є обов’язковим документом поряд з правами і документами на авто.

Страхування ОСАГО виплачується третім особам в результаті ДТП за шкоду, яка була заподіяна здоров’ю, життю або майну власником застрахованого автомобіля. Правила автострахування для всіх страхових компаній є єдиними. Розмір максимальних виплат по ОСАГО також єдиний: за нанесенням шкоди життю і здоров’ю кожного потерпілого – 100 000 гривень, за шкоду майну – 50 000 гривень. Для того щоб збільшити ліміт страхових виплат до 100-250 000 гривень, необхідний поліс добровільного страхування.

ДОБРОВІЛЬНЕ

Також є добровільне страхування, або автострахування КАСКО. Це страхування від шкоди, розкрадання або викрадення, відповідальності перед третіми особами і так далі. Страхова компанія зобов’язується відшкодувати вам збитки, який отримав ваш автомобіль. При цьому КАСКО не передбачає виплату страхової суми за нанесення шкоди здоров’ю водія і пасажирів, пошкодження майна та інше. КАСКО може бути повним і частковим. При частковому автострахуванні не передбачені виплати за викрадення автомобіля.

В Україні поліс КАСКО має тільки 8% автовласників, в той час як в Європі – 85%. Це пояснюється тим, що страхова сума при настанні страхового випадку визначається ринковою вартістю автомобіля і не повинна перевищувати її. В тариф закладається амортизація-знос деталей. Тому страхування автомобілів, які старше 7 років, набагато дорожче. А адже це понад 80% автопарку країни.

Інші види страхування

Є ще кілька видів автострахування в Україні, які не так популярні, як ОСАГО і КАСКО, – страхування водіїв та пасажирів на транспорті від нещасного випадку, страхування вантажів і багажу, обов’язкове страхування особливо небезпечних вантажів, страхування відповідальності вантажоперевізника.

Автоассістанс – це вид страхування автомобіля, який передбачає екстрену допомогу при поломці автомобіля в дорозі. В даному випадку одержувачем страхових виплат є сервісні організації, які надали послуги екстреної допомоги в ДТП. «Зелена карта» – це обов’язковий поліс страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, прийнятий в усіх країнах Європи. Грін-карта – це відшкодування збитку потерпілому при ДТП з вини іноземного транспортного засобу.

Leave a Reply

Заказать обратный звонок:
Замовити зворотній дзвінок: