Які передбачені пільги для інвалідів та пенсіонерів по обов’язковому страхуванню

By: | Tags: | Comments: 0

З 1 січня 2005 в Україні діє Закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Так званий поліс атогражданки дозволяє отримати певну страхову суму в разі, якщо завдано матеріальних збитків, який містить загрозу життю і здоров’ю, а також майну потерпілих.

Така практика прийнята в усьому цивілізованому світі. Завдяки цим видом страхування учасники дорожнього руху мають можливість убезпечити себе від непередбачених збитків, пов’язаних із заподіянням шкоди життю, здоров’ю або майну.

До речі, автоцивілка Київ ціна така ж, як і в будь-якому іншому регіоні України, оскільки всі страхові тарифи і коефіцієнти затверджені МТСБУ України. А це означає тільки одне – обов’язкова вартість обов’язкового страхування однакова в будь-якій страховій компанії, яка бере участь в ОСАГО. Зрозуміло, ніхто зі страховиків не мають права встановлювати свою ціну на страховку.

Набрання чинності Законом про ОСАГО сформувало систему, завдяки якій всім учасникам дорожньо-транспортного руху гарантується відшкодування непередбачених збитків.

Відповідно до українського законодавства винуватець ДТП повинен відшкодувати збиток, нанесений третім особам. Тому щоб уберегти себе від подібних витрат, набувається автогражданка Київ.

ПІЛЬГИ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ І ПЕНСІОНЕРІВ

Однак в загальноприйнятій практиці по обов’язковому страхуванню Законом передбачені пільги для інвалідів та пенсіонерів.

Відповідно до статті 13.1 на території України звільняються від ОСАГО учасники бойових дій, а також інваліди війни та інваліди I групи, які особисто керують спеціальним транспортним засобом. У цій ситуації відшкодування збитку від ДТП проводить МТСБУ в тому порядку, який визначений цим Законом.

Крім того, Стаття 13.2 передбачає 50% пільгу для пенсіонерів, громадян України та інвалідів 2-ї групи, які особисто керують транспортними засобами з робочим об’ємом до 1600 куб. см включно, за умови страхування не більше одного такого транспортного засобу.

Крім того, Закон звільняє від страхування ОСАЦВ на території України водіїв, що керують ТЗ інваліда в його присутності. Відшкодування збитків від ДТП, винуватцями якої є особи даної категорії, теж виплачується МТСБУ.

Також Закон передбачає знижку від вартості поліса ОСАЦВ за умови, що страхується тільки один ТЗ по 3-го типу, з об’ємом двигуна до 2500 куб.см, для інвалідів II групи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (I і II категорія), пенсіонерів.

Leave a Reply

Заказать обратный звонок:
Замовити зворотній дзвінок: