Як отримати відшкодування, якщо винуватець ДТП не мав поліса ОСАЦВ?

By: | Tags: | Comments: 0

Серед учасників дорожнього руху практично у всіх країнах світу існують певні правила, які захищають їх від непередбачених витрат завдяки наявності обов’язкового страхування. В Україні також діє Закон «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який називається в повсякденному вживанні автострахование осаго.

Відповідно до нього передбачається страхування відповідальності за псування майна, нанесення шкоди життю та здоров’ю потерпілих в результаті ДТП.

Крім того, поліс осаго

згадується і в Законі України «Про дорожній рух», і в Правилах дорожнього руху як обов’язковий документ, який повинен мати при собі будь-який водій транспортного засобу поряд з водійським посвідченням і свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу. Відсутність страхового поліса передбачає штраф у розмірі до 420 гривень.

ГО автовласника передбачає його відповідальність за завдану нею шкоду майну, життю або здоров’ю інших учасників дорожнього руху та його обов’язок повністю відшкодувати завдані збитки. Це рівнозначно для всіх регіонів України. Тому коли називається автогражданка Київ, це також означає можливість для втовласника перекласти свій обов’язок з відшкодування такого збитку на страхову компанію.

Така можливість і є мета ОСАГО. Страхова компанія доручається за автовласника компенсувати збиток майна в розмірі 51 000 грн, а також при нанесенні шкоди здоров’ю – по 100 000 грн на кожного потерпілого.

ЯКЩО ВИНУВАТЕЦЬ ДТП не застрахований ПО ОСАГО

Якщо винуватець ДТП не застрахований по ОСАГО, то він повинен виплатити повну суму компенсації моральної, матеріальної шкоди та шкоди здоров’ю. Крім цього, оплачуються штраф ДАІ в сумі від 425 до 850 грн і судові витрати. Погодьтеся, перспектива оплати більш ніж 150 тисяч гривень малоприємна. Особливо якщо врахувати, що страховий поліс обходиться в незмірно меншу суму – 200-250 гривень.

Якщо винуватець ДТП не має поліса ОСАЦВ, а у постраждалої сторони автоцивілка є, то ця сторона отримує відшкодування від МТСБУ. Правда, це можливо в тому випадку, якщо винуватець ДТП відомий. Якщо ж поліса ОСАЦВ немає ні у одного з учасників ДТП, то відшкодування проводиться тільки в судовому порядку.

Є ще й такий нюанс: на авто винуватця є поліс ОСАГО 3-го типу, в якому вказується конкретне авто і від 1 до 5 водіїв. Однак під час ДТП за кермом був той водій, у якого поліса немає. У цьому випадку страховик не зобов’язаний платити.

Які дії можна зробити

Які дії можна зробити в перерахованих ситуаціях? Необхідно якомога швидше зібрати всі необхідні папери і відразу ж звернутися в Моторно-транспортне страхове бюро України (МТСБУ) з заявою та пакетом зібраних документів. В цьому випадку моторно-транспортне бюро проводить виплату з власних спецфондів.

Саме Моторно-транспортне страхове бюро України курирує всі страхові компанії. Однак і тут є одна тонкість: страховий поліс осаго повинен бути хоча б у одного з двох учасників ДТП. Крім того, після виплат МТСБУ стягує гроші в судовому порядку з винуватця.

Leave a Reply

Заказать обратный звонок:
Замовити зворотній дзвінок: