Що таке франшиза

By: | Tags: | Comments: 0

Існує три трактування поняття «франшиза». У страхуванні франшиза – це передбачене умовами страхового договору звільнення страхової компанії від відшкодування збитків, що не перевищують певний розмір. Законодавство України свідчить, що франшиза – це сума збитків, які страховик не виплачує страховику при настанні страхового випадку. Це своєрідна превентивний захід – таким чином страховик акцентує увагу на тому, що клієнт повинен більш ретельно стежити за своїм авто і ситуацією на дорогах.

Для наочності можна взяти такий приклад – ви застрахували свій автомобіль, а вночі хуліган зняв з нього двірники. Ви маєте повне право звернутися в страхову компанію за відшкодуванням, так як це протиправні дії третіх осіб, і це входить в поняття страхового випадку відповідно до страхового договору. Але в цьому випадку витрати на ведення документообігу та виїзду страхового оцінювача набагато перевищують вартість двірників. В цьому випадку ви ставите нові двірники самостійно. Але франшиза вигідна і вам, і страховикові – страховик при використанні франшизи знижує страховий тариф, і вам в результаті необхідно платити меншу премію. Таким чином, франшиза – це ті дрібні збитки, які ви можете оплатити самі.

ВИДИ ФРАНШИЗ

Франшиза буває безумовної та умовної, тимчасової і сукупної. При умовній франшизі передбачається страхове відшкодування, якщо розмір збитку перевищує розмір франшизи, встановлений договором. При безумовній франшизі незалежно від випадку з розміру страхового відшкодування віднімається встановлений договором розмір франшизи. Найчастіше франшиза встановлюється як відсоток від страхової суми або як певна сума відповідно до правил страхування, і її включає будь-який страховий поліс. Крім того, виділяють і нульову франшизу – в цьому випадку всі збитки оплачує страхова компанія.

Також буває тимчасова франшиза, що позначається в одиницях обчислення часу. Вона звільняє страхову компанію від виплат страхового відшкодування в тому разі, якщо термін дії обумовленого обставини, що може привести до настання страхового випадку, був менш встановленого. У разі, якщо в договорі не було визначено тип тимчасової франшизи, вона вважається умовною. А збитки, які виникли внаслідок дії обумовленого обставини довше встановленого терміну, підлягають відшкодуванню, як якщо б тимчасова франшиза була відсутня.

Франшиза в КАСКО – це частина виплат, яка буде виплачуватися клієнтом страхової компанії при скоєному ДТП в розмірах, встановлених договором. Страховка КАСКО зчасто включає тільки безумовну і умовну франшизу. Страховий поліс ОСАГО оформляється трохи інакше. Як визначає законодавство України, розмір франшизи при відшкодуванні шкоди, заподіяної майну потерпілих, встановлюється при укладанні договору ОСАГО. Але при цьому він не може перевищувати 2% від максимального розміру страхового відшкодування. Франшиза не застосовується і при відшкодуванні шкоди, заподіяної життю та здоров’ю потерпілих.

Leave a Reply

Заказать обратный звонок:
Замовити зворотній дзвінок: